SOHBET'E BAĞLANMOBİL FARKLI SÜRÜM

Yeni Sohbet Arkadaşlıkları için
ESohbetci.com

Türkiye'nin en eğlenceli
sohbet odaları ile
yeni arkadaşlıklara.

Founder Sop Aop Nelere Dikkat Etmeli ?

Founder sop ve Aop komutları denince sohbet ve muhabbet kanallarında olanlarınızın çoğu eminim ki duymuş ve bilmekle beraber bu ne diyenleriniz de vardır.

 

FOUNDER SOP VE AOP GÖREV VE YETKİ ALANLARI
Founder, Sop ve Aop komutlarına founder’den başlayalım isterseniz .Founder kısaca kanal sahibi demektir. Peki nasıl Founder olunur? bir kanalı kaydetmek ve o kanala sahip olmak için öncelikle o kanalda Aop olmanız lazım. Aop olunan bir kanal eğer şifresiz ise /cs register #kanal şifre açıklama ve mail adresiniz ile kaydedebilirsiniz. Böylece o kanalın sahibi yani founderi siz olmuş olursunuz.

FOUNDER SOP VE AOP GÖREVLİLERİNDEN; FOUNDER (KANAL SAHİBİ)
Öncelikle şunu unutmamak lazımdır ki iyi bir founder’in iyi bir kişilik ve vasfa sahip olması lazımdır. Asli görevi sunucu üzerinde bulunan kanalının en iyi biçimde işlevini yürütüp kendisini temsil eden yetki verdiği arkadaşlarını da sunucusuna layık kişilerden seçmesi yönetmesi ve motive etmesi gereken en önemli karakterlerden biridir.

SOP (SÜPER OPERATÖR)
Sohbet odalarında Founder’den sonraki en üst düzey yetkili süper operatördür simgesi & dir. Öncelikle unutulmamalıdır ki iyi bir Sop yani süper operatör öncelikle iyi bir kişilik ve vasfa sahip olmalıdır. Çünkü Founder’den sonraki en üst düzey yetkili olan kişidir. Bu yüzden dikkatli bir şekilde geneli takip edecek orada bulunan bir alt kademesindeki Aop’ları eğiterek ilerde kendileri gibi iyi birer Süper operatör olmalarını sağlamalıdır.

Diğer taraftan kanal genelini takip ederken uygun gördüğü kişileri Operatör olarak eklerken görevli olduğu kanalda ihtiyaç duyulmadığı takdirde diğer kanallara tavsiye etmelidir. Ayrıca Founder’den gelen emirlere uyarak görevini yeterince yapmayan Aop’ları uyarmak ve görevini yapmayanları silmek yine sop’ların görevleri arasındadır. Diğer bir taraftan Sop’ların en büyük sorumluluklarından biri de kendi aralarında koordineli çalışmayı asla unutmamaları gerektiğini bilmelidirler

AOP (OPERATÖR)
sunuculardaki sohbet odalarındaki yetkililere operatör yada kısaca Aop veya op denir simgesi @ tir. Gerek Founder sop ya da Aop’larda olduğu gibi iyi bir kişilik ve karaktere sahip olmalıdır. Unutmamalıdır ki oraya gelen userlere gerek konuşması gerek hal ve hareketleri ile örnek olacaktır. görevlerine gelecek olursak; Kısaca kanalda huzur sağlayıp edep sınırları dahilinde sohbetin devamlılığını sağlamaktır.

User’lerin haklarını savunurken seviyesini bozanları gerek kanaldan uzaklaştırmak ya da banlamak suretiyle susturmak yine operatörlerin görevleri arasındadır. Bulunduğu kanalın sunucuda temsil edildiğini unutmamalı altlarına sevgi ve anlayışla giderken üstlerine de saygıda kusur etmemeli onlardan gelen emir ve direktifleri en iyi biçimde yerine getirmelidir.

Etiketler: , , , , , , ,

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

Almanya Türk Sohbet Odaları Almanya Türk Sohbet Odaları

Almanya Sohbet Odaları Almanya Sohbet web sitemizin kullanıcılara sunmuş olduğu Türk - Alman dostluğuyla can bulan içeriğinde, en güçlü olduğu aramaların...

DEVAMI
Türkiye sohbet Türkiye sohbet

Alemin en seviyeli sohbet platformunda sizlerleyiz. Sıcak bir aile ortamı tadında sohbet bizim sohbet odalarında sizlerin katılımıyla canlanıyor. Aşk , dostluk , sevgi ve...

DEVAMI
Sohbet Odaları mı Instagram mı? Sohbet Odaları mı Instagram mı?

Sohbet Odaları mı Instagram mı? Chat kavramı neredeyse internet kadar eskidir. İnternetin sosyalleşme olarak sunduğu ilk seçenek chat yapmaktır. Chat...

DEVAMI